interior


Vai ai contenuti

Sádrokartony

Používané materiály


Suchá výstavba

Do skupiny výrobků dodávaných pro tzv. systémy suché vnitřní výstavby patří sádrokartonové desky, sádrovláknité desky, konstrukční profily, sádrové tmely a samozřejmě všechno další příslušenství.

Typy produktů Sádrokartonové desky

V oblasti sádrokartonových desek nabízíme všechny druhy desek v šířce 1200 i 1250 mm, ve standardních délkách 2000 - 3000 mm, s pokrokovým řešením podélné hrany desek nazývané "hrana PRO". Tato hrana usnadňuje a zefektivňuje montáž sádrokartonových konstrukcí.

* RB (A) Deska stavební - pro veškeré konstrukce bez zvláštních nároků

* RF (DF) Deska protipožární - pro požárně odolné konstrukce

* RBI (H2) Deska impregnovaná - pro konstrukce v prostředí se zvýšenou vzdušnou vlhkostí

* RFI (DFH2) Deska protipožární impregnovaná - pro požárně odolné konstrukce v prostředí se zvýšenou vzdušnou vlhkostí

* MA (DF) Modrá akustická sádrokartonová deska - pro dosažení vyšších hodnot vzduchové neprůzvučnosti

Všechen materiál s certifikáty a atesty
Co je to sádrokarton?

Pokud jste se s tímto pojmem ještě nikdy nesetkali, nebo prostě jen nevíte o co, že to vlastně jde, jste tu správně.

Sádrokarton jsou prakticky lehké, sádrové vrstvy na okrajích obaleny izolační vrstvou velice podobnou papíru. Sádrokarton je nejsnadnějším řešením takzvaného suchého způsobu zdění. Díky němu budete schopni nejen jednoduše stavět příčky, ale celkově zrekonstruovat, zateplit či jinak upravit váš interiér. Sádrokartonovými deskami tedy můžete velice rychle a bez větších problémů naprosto změnit vzhled vašeho interiéru, ať už domácnosti nebo kanceláře, a to včetně rozvodů vody a elektřiny.

Sádrokartonové desky mají několik velice výhodných vlastností. Je totiž známo, že sádra umí regulovat vlhkost v místnosti a funguje také jako tepelná a zvuková izolace. Díky několika různým variantám, ve kterých se sádrokarton vyrábí, je také jeho použití velice rozmanité. Ať už klasický sádrokarton, který je nejvhodnější na budování jednoduchých příček a širokého využití nalezne i při stavbě podkroví, tak sádrokarton voděodolný.

Voděodolný sádrokarton má vnější izolační vrstvu tvořenou voděodolnou fólií. Díky této fólii odolává daleko vyšší vlhkosti než sádrokarton klasický. Využití potom nalézá při stavbách a rekonstrukcích koupelen a kuchyní. Při budování koupelen se dokonce často doporučuje obložit zeď před položení kachliček ještě sádrokartonovou deskou, právě kvůli její voděodolnosti.

Velkou výhodou sádrokartonu je dále jeho snadná tvarovatelnost. Přestože sádrokartonové desky jako takové, jsou velice pevné, díky jednoduchému řezání je možné ze sádrokartonu vybudovat nejen už zmiňované příčky, ale například i poličky, zapuštěné skříně, výklenky či do kuchyně dokonce i spižírnu.

Sádrokarton se během několika let, co je vyráběn stal velice oblíbeným materiálem, který rádi využívají nejen kutilové, ale i profesionální firmy. Vybudoval si tak poměrně silnou pozici na trhu a stal se nedílnou součástí moderního stavebnictví. Do skupiny výrobků dodávaných pro tzv. systémy suché vnitřní výstavby patří sádrokartonové desky, sádrovláknité desky, konstrukční profily, sádrové tmely a samozřejmě všechno další příslušenství.

Úvod | Profil firmy | Foukaná izolace | Sádrokartony | Reference | Poptávka | Kontakty


Torna ai contenuti | Torna al menu