Znáte filmovou komedii z roku 1974 s názvem „Hodíme se k sobě, miláčku“? Iva Janžurová tam exceluje s filmovým hercem Františkem Peterkou, kterého jí jako vhodného partnera údajně vybral počítač. Chlubí se jím svým příchozím hostům a tvrdí o něm, že umí nejen opravit televizor nebo připravit v kuchyni tatarský biftek, ale že umí všechno. Je to zřejmě typ muže, co zasedne k dílenskému stolu, a ať už před něj postavíte vadnou varnou konvici nebo počítačovou tiskárnu, bude si vědět rady, co s tím.
Samozřejmě jsme zde s trochou nadsázky přeháněli, ale chceme tím jen naznačit, že je mezi námi mnoho šikovných kutilů, co skutečně zasedají za kuchyňský či dílenský stůl, pokládají na něj notebooky a mixéry a se šroubovákem v ruce se dobývají do jejich vnitřností. Odletují při tom různé šroubky, svorky, podložky a sponky, a to je vhodná chvíle připomenout si existenci sáčků na zip.
Jak to dělal pa Peterka ve zmíněném filmu s opravou televizoru, nevíme, ale co víme s jistotou, že tehdy žádný sáček se zipem neměl v ruce a ani jej mít nemohl. S touto vymožeností přicházíme do styku teprve dnes, a to nám také umožňuje urychlit a zlepšit práci. Jestliže tedy máte v plánu rozebírat váš tablet, stolní počítač https://archiv.ihned.cz/tagy/pocitac-1806 či cokoli jiného, připravte si několik sáčků, kam budete vkládat všechny demontované komponenty. Budete mít o nich přehled a hlavně se nic neztratí. A když někdo náhodou o stůl zavadí, nic se nikam nerozsype, což je v případě drobných šroubečků docela průšvih.
Sáčky se zipem jsou transparentní, takže dobře vidíte, co se uvnitř nachází. Samotný uzavírací zip je velice pevný a nemůže se stát, že se vám sám od sebe rozevře, to je prakticky vyloučeno. Pokud tedy sáček neprotrhnete svou nepozorností, perfektně poslouží svému účelu, a mnohdy lépe, než různé dózy, misky, talířky, skleničky, hrnečky atp.